Rezerwacje w hotelu

Rezerwacje w hotelu

Hotele nad morzem i inne obiekty noclegowe proszą swoich klientów o dokonanie rezerwacji. Istnieje kilka opcji rezerwacji z różnymi warunkami uczestnictwa. Warunki te zawierają ważne informacje o długości pobytu, zasadach hotelu oraz procedurach anulowania lub rezygnacji z pobytu.

Istnieje kilka opcji rezerwacji: rezerwacje bezzwrotne, rezerwacje z możliwością zmiany i anulowanie rezerwacji, na przykład 72 godziny przed przyjazdem, bezpłatnie.

Obecnie większość podróżnych decyduje się na zakup oferty bezzwrotnej, ponieważ jest ona zawsze tańsza niż inne oferty. Jednak jako klienci musimy mieć świadomość, że zawsze jest coś  za coś.

W przypadku  rezerwacji bezzwrotnej, gdy zapłaciliśmy za cały pobyt, ale niestety z różnych przyczyn nie możemy przybyć w zarezerwowanym terminie, nie otrzymamy przelanej kwoty. W przypadku nieobecności gościa w hotelu, ośrodek zastrzega sobie prawo do pobrania całkowitej kwoty za pobyt gościa. Hotel rodzinny nad morzem nie ma obowiązku wyrażenia zgody na zmianę terminu pobytu, ponieważ klient wykupił już tańszą opcję – ofertę bezzwrotną. Każda zmiana daty odbywa się wyłącznie w dobrej wierze placówki, zazwyczaj klient musi uiścić opłatę manipulacyjną za zmianę daty. Przed zakupem takiej oferty, jeśli Państwa pobyt jest daleko, należy dokładnie zastanowić się, czy  jest to dla nas najlepsza opcja pobytu. Rezerwacja bezzwrotna będzie najlepszym rozwiązaniem, gdy jesteśmy praktycznie pewni, że chcemy skorzystać z określonej oferty w wyznaczonym terminie i mamy pewność, że możemy z niej skorzystać.

Rezerwacje nie podlegają zwrotowi – zapłacimy  mniej!!!

Rezerwacja bezzwrotna ma również swoje zalety. Zazwyczaj placówki oferujące rezerwacje z opcją bezzwrotną oferują niższą stawkę klientom, którzy są zidentyfikowani na konkretną datę i zdecydują się na rezerwację bezzwrotną. Różnica w cenie wakacji nad morzem może  wtedy wynieść nawet kilkadziesiąt złotych za jedną noc! Ryzyko nie pójścia tam jest niskie, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na zwiedzanie atrakcji w danej okolicy.

Jeśli więc jesteśmy prawie pewni  konkretnego terminu noclegu, warto wybrać rezerwację bezzwrotną. Jeśli nie, poszukaj oferty z możliwością odzyskania pieniędzy po anulowaniu rezerwacji