HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM

Jadąc na wypoczynek w nieznane miejsce z dziećmi  zawsze zastanawiamy się  nie tylko nad zakwaterowaniem   czy wyżywieniem ale także nad położeniem, organizacją,  dostępem do atrakcji oraz by był hotel z animacjami dla dzieci. Chcemy aby hotel  uwzględniał potrzeby i zainteresowania dzieci, ponieważ to one są dla nas najważniejsze.

Kiedy my – rodzice wiemy, że dzieci nie chodzą głodne, nie nudzą się a przy okazji mają kontakt z rówieśnikami i mogą aktywnie i kreatywnie spędzać czas wolny –  jesteśmy spokojni i też możemy się zrelaksować i liczyć na udany wypoczynek all inclusive nad morzem.

Hotel przyjaźnie nastawiony do dzieci i zawierający udogodnienia dla najmłodszych gości – czyli ? Czym tak na prawdę powinien cechować się obiekt, do którego się wybieramy z naszymi pociechami?

Warto sprawdzić plan hotelu, resortu i ilość miejsca na zabawy i  atrakcje dla dzieci zarówno na zewnątrz jak i wewnętrzne sale zabaw. Tak aby   nie ograniczać swobody dzieci i aby miały się gdzie wyszaleć. –  bo jak dobrze wiemy nasze dzieci mają niezużyte pokłady energii. Nie ma nic gorszego niż siedzenie w pokoju na urlopie  i wymyślanie  różnych aktywności czy wyjazdy na czasochłonne wycieczki w poszukiwaniu atrakcji.

Doskonale zdają egzamin zatem większe obiekty z zewnętrznymi placami zabaw dające dużo możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a w razie niepogody  – zagwarantują super zabawy wewnątrz. Tu niezbędnikiem okazują się wakacje z animacjami dla dzieci, małpie gaje, suche baseny z kulkami, wszelkiego rodzaju bawialnie – oczywiście najlepiej z grami multimedialnymi, X-box etc. Ideałem byłyby oczywiście raczkujące w Polsce gry VR dla starszych dzieci.

Ważne, aby zająć czas zarówno młodszym jak i starszym dzieciom. Doskonałą odskocznią od szkoły będzie hotel z basenem zewnętrznym, boiska do kosza, siatki, piłki nożnej  czy korty tenisowe, a dla  zapalonych miłośników jazdy rowerem – trasy rowerowe. Nieoceniona będzie też możliwość wypożyczenia rowerów i sprzętu sportowego. Warto o to zapytać w hotelu, by nie brać  zbędnego balastu.

Atutem hotelu przyjazny dzieciom nad morze będą animacje i warsztaty prowadzone przez  animatorów, którzy zawsze potrafią wyczarować coś ciekawego i mają tysiące pomysłów. Często dzieci wykonują prace plastyczne, które mogą zabrać do domu jako niezapomnianą pamiątkę z  wyjazdu.

Jadąc z mniejszymi pociechami upewnijmy się, czy hotel dysponuje np. łóżeczkami dla dzieci, brodzikiem  na basenie z bezpieczną głębokością i kolorowymi zabawkami, krzesełkami do karmienia, odpowiednia zastawą stołową  czy kącikami zabaw  w restauracjach-  co zapewni bezpieczeństwo i komfort najmłodszym.

Większość hoteli  zapewnia śniadania lub śniadania i obiadokolacje. Z doświadczenia wiemy, że dokupywanie dodatkowych posiłków i napoi  i lodów odbija się niestety  znacznie na  naszej kieszeni i powoduje dyskomfort wypoczynku. Szukajmy hoteli gwarantujących pełne wyżywienie lub najlepiej wyżywienie All inclusive. Dzięki temu nie będziemy zaskoczeni kosztami. Najlepiej, gdy posiłki będą wydawane w formie bufetów szwedzkich. Da to możliwość wyboru ulubionego dania, poznania nowych smaków i przede wszystkim uspokoi rodziców „niejadków”.  Będziemy mogli wybrać dania przygotowane dla delikatnego dziecięcego podniebienia.  Sprawdźmy,  w jakich godzinach obowiązuje   i co dokładnie zawiera All Inclusive tzn.  czy są tylko napoje, czy także bufety z przekąskami, lody.  Te zdecydowanie też sprawdzają się przy dzieciach, które mogą  w tzw. międzyczasie coś przekąsić, a w upalne letnie dni pochłaniają niezliczoną ilość napoi i lodów.

Jadąc na wypoczynek z dziećmi wybierzmy zatem taki hotel nad polskim morzem, gdzie dzieci będą traktowane z największą dbałością – jak najważniejsi goście bo szczęśliwe dziecko =  szczęśliwi rodzice!