JAK ZAJĄĆ DZIECKO BY NIE SIEDZIAŁO PRZY TELEFONIE ?

JAK ZAJĄĆ DZIECKO BY NIE SIEDZIAŁO PRZY TELEFONIE ?

W dzisiejszych czasach rozwój technologii jest kompletnym pożeraczem czasu. Komputery, tablety, konsole i telefony to to, co dzieci i młodzież wybierają zamiast gry w piłkę, berka, chowanego czy wyjścia z przyjaciółmi. Coraz rzadziej można spotkać dzieci na placach zabaw, w parkach, w aquaparku dla dzieci czy na boiskach. Jednak dużą odpowiedzialnością za taki stan rzeczy śmiało można obciążyć rodziców i opiekunów młodych ludzi. Zamiast zorganizować swoim pociechom zajęcia, które odciągną ich od elektronicznych gadżetów, coraz częściej sami im je podsuwają. Najczęściej używanym sprzętem jest najprawdopodobniej telefon komórkowy. Mamy go zawsze przy sobie, więc praktycznie w każdej sytuacji możemy zapewnić sobie spokój dając go dziecku do ręki. Jest to jedna z najgorszych opcji, wiec starajmy się tego nie robić.

       Wyjdźmy z dzieckiem na spacer, nawet krótki – to zawsze lepsza opcja niż męczenie oczu przed ekranem komórki. Nam dorosłym też przyda się trochę ruchu i dotlenienie organizmu. Dobrym pomysłem będzie także wyjazd na weekend nad morzem lub spędzić czas w hotelu z animacjami dla dzieci.

       Świetnym zastępstwem dla otaczających nas zewsząd ekranów będą gry planszowe. Ich różnorodność w dzisiejszych czasach pozwala na to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Planszówki stwarzają mnóstwo powodów do rozmowy, tworzą zabawne chwile co sprawia, że umacniają się relacje pomiędzy nami a naszymi dziećmi. Są one bardzo dobre dla mózgu, ponieważ wymagają koncentracji i skupienia, a w przeciwieństwie do smartfonów pomagają się zrelaksować i wyciszyć. A w trakcie zabawy dziecka, dorosły może sobie znaleźć czas na strefe welleness .

       Zamiast dawać im do ręki telefon zajmijmy swoje dzieci zajęciami manualnymi i plastycznymi. Lepienie z plasteliny, przygotowanie w domu masy solnej, malowanie farbami czy wycinanki pozwolą im na rozwój ich ekspresji, wyobraźni i estetyki. Działalność plastyczna stanowi istotną formę harmonijnego tworzenia się osobowości naszych dzieci, czego na pewno nie pomoże prawidłowo stworzyć technologia. Warto pomyśleć o hotelu przyjaznym rodzinie nad morzem gdzie takie zabawy to z animatorami to przyjemność. Dobrym wyborem także będzie hotel z aquaparkiem nad morzem bałtyckim.

      Najnowsza technologia bardzo szybko przejmuje prawie każdy aspekt naszego życia. Bardzo łatwo jest się w niej zagubić i uzależnić więc róbmy wszystko, aby odciągnąć od niej nasze potomstwo. Nauczmy je kreatywnego spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół, a od elektronicznych gadżetów trzymajmy je z daleka jak najdłużej.