Papuga – czy warto?

Papuga – czy warto?

Posiadane zwierzęcego pupila zawsze sprawia, że dom staje się radośniejszym miejscem. Zwierzęta uczą empatii, cierpliwości i odpowiedzialności, dlatego warto pomyśleć o zakupie zwierzątka, gdy ma się dzieci. Jednocześnie dają wiele radości: możemy je podziwiać, bawić się z nimi i zawsze liczyć, że wysłuchają naszych smutków, bez zamęczania nas dobrymi radami. Decydując się na przygarnięcie zwierzątka najczęściej wybieramy psy oraz koty, błędnie zakładając, że inne zwierzęta, na przykład ptaki, nie dadzą nam możliwości nawiązania tak silnej więzi, jak popularne czworonogi. W istocie jednak może się okazać, że papużka będzie równie cudownym kompanem. Pamiętajmy jednak przy czworonogach, przy wyjazdach np. na wakacje nad morzem – nie zawsze zwierzęta są mile widziane w hotelach i ciężej nam zostawić takie zwierzę. Natomiast ptak poradzi sobie bez nas kilka dni i nie zrobi to większej dla niego różnicy.

Dlaczego warto przygarnąć papugę:

– wierny przyjaciel – papugi są stadnymi zwierzętami i z tego powodu potrzebują bardzo dużo kontaktu, czy to z innymi papużkami, czy z właścicielami. Tworzą więzi, które potrafią trwać całe życie, zupełnie jak psy! Te egzotyczne ptaki, obdarowane miłością, z pewnością odwdzięczą się nam tym samym. Gdy ty wylegujesz się w spa nad Bałtykiem to one się zastanawiają się co nam zaśpiewać jak znowu nas zobaczą.

– inteligencja – bo kto twierdzi, że papugę można jedynie podziwiać przez kraty klatki i ewentualnie popisywać się przed znajomymi nauczeniem jej kilku słów, ten jest w błędzie. W zależności od gatunku, możemy nauczyć papugę nawet do kilkuset słów. Wysoka inteligencja tych barwnych stworzeń oznacza, że można też bawić się z nimi. Papugi szybko uczą się reguł zabaw oraz sztuczek, potrafią też wymyślać własne zabawy, do których chętnie zaproszą domowników; Zwierzęta te są tak mądre, że zostawienie je komuś bliskiemu gdy my wyjeżdżamy w potrzebie na pobyt rehabilitacyjny nad morzem – nasz bliski nie musi sie martwic że ptaszek będzie wredny. Dostosowują się szybko do nowego miejsca. Pamiętaj jednak że to zwierzę i tęskni!

– piękno – nie można nie wspomnieć o cudownym upierzeniu papug, zwłaszcza cieszących się sporym zainteresowaniem ar. Jeśli wpuścimy do swojego domu papugę, możemy liczyć, że ubarwi nasze życie nie tylko swoim nietuzinkowym charakterem i wyjątkową pomysłowością, ale też piórami w ślicznych, żywych kolorach. Już samo podziwianie tych ptaków poprawia humor, a one przyćmiewają nawet najbardziej kolorowe miejsca (Aquapark) lub miss kobiet.

– żywe srebro – papugi słyną z tego, że każda jest inna i wyjątkowa, ale jedno je łączy: są nader żywymi towarzyszami. Każdy, kto lubi żyć aktywnie i nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż kilka chwil, doceni zwierzęcego kompana, umiejącego dotrzymać im kroku. A jeśli należymy do grona zatwardziałych kanapowców, którym potrzebna specjalna motywacja, by wyjść z pokoju? Papuga na pewno zarazi każdego takiego człowieka swoim optymizmem i niespożytą energią!

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na papugę w domu. Warto przemyśleć wypad do pobliskiej papugarni. Albo wybrać się do pensjonatu w górach lub hotel nad morzem z Aquaparkiem gdzie takie atrakcje możemy spotkać przy różnych okolicznościach/ świętach.