5 zabaw dla dzieci

5 zabaw dla dzieci

Zabawa na świeżym powietrzu to świetny sposób na rozwijanie wyobraźni dzieci, poznawanie świata i dbanie o swoje zdrowie już od najmłodszych lat. Dzisiaj wymieniliśmy kilka fajnych i często zapomnianych zajęć, które są świetnymi pomysłami na zabawę z dziećmi na świeżym powietrzu w trakcie wakacji rodzinnych nad morzem.

1.Podchody

Niezwykle fajne, ale niestety w dzisiejszych czasach trwa już dość zapomniana zabawa, ponieważ mogą się tam bawić większe grupy, dzieci nadal lubią to w hotelu nad morzem. Dzika gra, w której jedna grupa ucieka i zostawia ślad, po drodze rozwiązuje się strzały i zadania, a druga grupa musi ją złapać. Prosta i ekscytująca gra. Kolejną grą na świeżym powietrzu –przy wyjeździe do hotel dla dzieci nad morzem z basenem– którą pokochają nasze dzieci, jest poszukiwanie skarbów. Przygotuj mapę, daj ją małemu tropicielowi i poczekaj, aż odkryje ukryte niespodzianki. Mogą to być cukierki, nowe kredki, małe zabawki.

2. Tor przeszkód

Trening z przeszkodami to doskonały pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Każdy hotel plażowy z atrakcjami dla dzieci będzie miał taką formę rozrywki w planie animacji. Ta gra pobudza wolę rywalizacji i woli dzieci. Stwórzmy więc bezpieczny tor przeszkód na wakacje dla dzieci i środki ostrożności w parku, ogrodzie lub na podwórku i postępuj zgodnie z łatwymi do wykonania instrukcjami, aby dotrzeć do końca.

3. Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy

Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy, będzie to dobra zabawa na świeżym powietrzu. Wszystkie obiekty, które twierdzą, że są hotelami przyjaznymi dzieciom nad morzem, będą bawić się z dziećmi, łącznie z tą grą. Dzieci ustawiają się w kolejce i wybierają kogoś, kto zostanie Babą Jagą. Baba-Jaga stai tyłem do siebie, z dala od innych dzieci, i mówi: „Raz, dwa, trzy Baba-Jaga patrzy”. Wśród dzieci w kolejce była szansa, by pobiec do Baby Jagi, ale kiedy odwróciła się do nich, wszyscy uczestniczyli musieli zamarznąć bez ruchu. Bez względu na to, kto się rusza lub mruga, musi wrócić na linię startu, a zwycięzcą jest pierwszy, który dotrze do Baby Jagi. Super zabawa która wykorzystują animatorzy z hotel z animacjami dla dzieci.

4. Zabawy zręcznościowe

Dla naszych dzieci bardzo prosta i ewoluująca gra jest grą zręcznościową – każdy hotel z animacjami dla dzieci ma wiele pomysłów na tego typu gry. Nie tylko trzymanie worka grochu rękami, ale także trzymanie worka grochu nogami przyniesie im wiele radości. Rzuć nim na tarczę, małe kamyczki zebrane podczas spaceru, wystarczy kilka miseczek, kubeczków lub wiader, wszystko gotowe, dziecko uczy się koncentracji i celności.

5. Gra w szczura

Kolejną propozycją gry zręcznościowej jest gra w szczura. Wszystko, co musimy mieć to skakanka. Dzieci stoją w kręgu, jedno z nich wchodzi  do środka ze skakanką i skręci z nią, a inne przeskakują przez kręcącą się skakanką. Mimo, że gra jest prosta, nadal wymaga dużej koncentracji i sprytu – osoby, które nie przeskoczą skakanki, stają się szczurami. Dzieciaki na pewno będą miały dużo radości. Gdzie nad morze z dziećmi? – tylko nad Bałtyk.

Dzięki zabawom na świeżym powietrzu nasze dzieci będą mniej podatne na choroby i będą szczęśliwsze, ponieważ ćwiczenia uwolnią w organizmie endorfiny, a po przyjęciu odpowiedniej dawki witaminy D (tzw. Witaminy słonecznej) stan ich zębów i kości będą lepsze.

Ruch to ZDROWIE!