Sezon turystyczny nad morzem

Sezon turystyczny nad morzem

               Gdzie nad morze? Jak wygląda lato w Jarosławcu w sezonie Państwo mogą zapytać. Śpieszymy z odpowiedzią!

Nasze miasto położone jest nad morzem w województwie zachodniopomorskim, pomiędzy Ustką a Darłowem i innymi kurortami. Nasz region jest najbardziej oddaloną linią brzegową na oceanie, dlatego o tej porze roku napływają tu turyści z wielu części kraju. Otwarte są różne sklepy, restauracje, hotele nad morzem i wiele innych sklepów – to miasto tętni życiem. W porównaniu z piaszczystym wybrzeżem Dubaju można kupić pamiątki z kolorowych bazarów, zjeść pyszne ryby i nacieszyć się słońcem z szerokimi plażami w całej Polsce. Zgodnie z zasadą ciekawych rzeczy jest wiele: wino, muzyka i śpiew.

Jarosławiec dostosowuje się do przepływu turystów, czyli mamy informację turystyczną, dobrze zorganizowaną bazę noclegową na wczasy nad morzem, komunikację lokalną z Darłowa i Sławna, dostępne są bankomaty, Poczta. W budynku dydaktycznym znajdują się boiska do piłki nożnej i koszykówki, a następnie szkoła wodna, w której można pod okiem nauczyciela uczyć się sportów wodnych.

  Liczne atrakcje czekają za rogiem: Labirynt luster, Muzeum bursztynu, Latarnia morska, Kraina papug, Motylarnia, park linowy Ju-huu, Aquapark, Szlak dużych ryb, galeria rybacka, stajnia koni Horyzont, przejażdżka ciuchcią, Mini golf. Można popłynąć w rejs lokalnym stateczkiem oraz postrzelać w lesie kulkami od paintball-a. Wypożyczalnie sprzętu są ogólnie dostępne, można wypożyczyć: sprzęt wodny, rowery, hulajnogi elektryczne i różne tym podobne. Dodatkową atrakcją są dwa jeziora: Wicko oraz Kopań, gdzie można wędkować oraz uprawiać sporty wodne.

                Nie zapominajmy o imprezach, które w tym czasie się odbywają: Międzynarodowy bieg po plaży, Kino na leżakach, Święto kolorów, Plażowe budowanie zamków w piasku, Mistrzostwa Polski w Ratownictwie wodnym oraz windsurfingu, Jarmark wakacyjny, Rajdy rowerowe, Puchar Polski w Nord Walking-u, a także wszelakiego rodzaju koncerty i teatrzyki.

Jadąc wzdłuż plaży można  natknąć się na ciekawe miejsca do odwiedzenia tzn.: Przystań kutrów rybackich, stalowa wieżyczka „Jarosławiecki buczek”, klify, a także Pas startowy przy Jarosławcu. Dla osób szukających wrażeń jest również coś specjalnego hotel przyjazny dzieciom nad morzem. Który zaimponuje swoimi animacjami, zabawą oraz licznymi atrakcjami – wczasy rodzinne to przyjemność.

Więc się nie zastanawiaj i odwiedź najbardziej pożądane miejsce JAROSŁAWIEC!