Formy płatności w Hotelach.

Formy płatności w Hotelach.

                               Karta? Gotówka? Przelew?

Bardzo często zadajemy sobie pytanie GDZIE? JAK? KIEDY? zarezerwować czy też zapłacić za hotel? 

Klienci chcą wiedzieć, czy chcą dokonać rezerwacji za pośrednictwem strony internetowej hotelu czy resortu nad morzem biura podróży lub portalu rezerwacyjnego? Na polskim rynku jest wiele ofert. Większość hoteli akceptuje trzy metody płatności: gotówka, przelew bankowy lub płatność kartą kredytową. Dokonując rezerwacji za pośrednictwem biur podróży i portali rezerwacyjnych musimy liczyć się z tym, że do opłaty za nocleg pośrednik doliczy prowizję.

Generalnie wszystkie hotele nad morzem all inclusive zachęcają do bezpośredniego kontaktu z konsultantami i dokonywania rezerwacji telefonicznych. Obecnie większość hoteli wymaga co najmniej 30% wartości noclegu jako depozytu, który należy wpłacić w ciągu 7 dni od daty rezerwacji. O ile nie jest to bardzo zbliżona data zameldowania gościa, hotel może wymagać natychmiastowego przelewu lub płatności kartą. Aby zapewnić bezpieczeństwo wybranego przez nas pomieszczenia

Co oznacza słowo ZADATEK? Jest to płatność bezzwrotna, a także umowa, w przypadku zerwania umowy każda ze stron może zagwarantować własne interesy. Przedpłata zostanie zwrócona klientowi w takiej samej wysokości, jak płatność. Nie może zagwarantować ostatecznego zakończenia transakcji, ponieważ każda ze stron może w każdej chwili odstąpić od umowy bez żadnych konsekwencji finansowych.

Hotel, który zarezerwowaliśmy na wakacje nad morzem, powinien poinformować nas o warunkach uczestnictwa i dalszych krokach, które należy podjąć po wpłaceniu zadatku. Reszta wartości noclegu jest zazwyczaj płatna na miejscu, podobnie jak większość hoteli, ale niektóre hotele mogą również zapłacić w ratach lub zapłacić pozostałą kwotę w całości. Zależy od daty przyjazdu do hotelu.

W tym przypadku, gdy jedziemy na wakacje, jest to wygodny sposób płatności, a nie musimy nosić przy sobie dużej gotówki (teraz jest to ryzykowne) ani płacić kartą na miejscu. Po zapłaceniu pełnej kwoty za hotel resort spa znacznie skróci to nasz pobyt w hotelu. Wszyscy wiemy, że każdego tygodnia musimy dokonywać dziesiątek płatności, co może zająć dużo czasu. Dlatego nie marnuj tego! Wolny czas wykorzystaj w rodzinnej atmosferze lub spotkaj się z przyjaciółmi. Przecież jesteśmy tutaj, aby odpocząć, bawić się i zrelaksować.