Wakacyjna praca

Wakacyjna praca

Praca wakacyjna, to alternatywne wyjście dla wielu młodych, uczących się ludzi, stawiających swoje pierwsze kroki w kierunku dorosłości.

W czasie kształcenia się uczniowie, czy też studenci często są zależni finansowo od rodziców. Ze względu na harmonogram zajęć nie mają możliwości podjęcia pracy na pełen etat, która dała by mi możliwość zarabiania i samo spełnienia.

Niezależność finansowa

Młody człowiek ciekawy świata podejmując pracę wakacyjną ma możliwość otwarcia się na nowe znajomości, poznawania nowych miejsc i realizowania nowych wyzwań. Dodatkowo dzięki zarobionej sumie pieniędzy może spełniać swoje materialne marzenia, inwestować w swoje kształcenie i finansować drobne przyjemności w czasie roku szkolnego.

Zdobywanie cennych doświadczeń na przyszłość

Prace dorywcze i sezonowe pozwalają młodym ludziom na oderwanie się od książek, zmianę otoczenia, a przede wszystkim pozwalają zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia, które  będą mogli wykorzystać w swoim CV. Świeżo po ukończeniu kształcenia wielu z nich nie ma doświadczenia zawodowego, nie wiedzą czego chcą. Takie rozwiązanie jak praca w wakacje uczy zawodu, szacunku do zarobionego pieniądza, podnosi kwalifikacje i dostarcza pewności siebie. Daje wiele możliwości dzięki, którym będzie łatwiej wybrać ścieżkę kariery zawodowej dla siebie.

Pracuj i korzystaj z wakacji jednocześnie

Różnorodność prac wakacyjnych jest bardzo duża, co pozwala młodemu człowiekowi sprawdzić się na wielu płaszczyznach. W śród najpopularniejszych prac wakacyjnych znajdują się prace w hotelach nad morzem, czy to w Polsce, czy też za granicą. Tego typu miejsca bardzo często oferują nocleg i wyżywienie, dzięki czemu ludzie niezależnie gdzie mieszkają mogą spędzić wakacje w resorcie nad morzem dobrze się bawiąc i jednocześnie zdobywać cenne doświadczenia. Wachlarz stanowisk pracy w hotelach  jest duży zaczynając od pracy w działach gastronomii, kończąc na recepcji czy też animacjach dla dzieci i dorosłych.

Zalety pracy w wakacje

Zaletą pracy w wakacje jest:

-elastyczny grafik, który pozwoli zarobić na swoje wymarzone gadżety, a jednocześnie spędzić przyjemnie czas ze znajomymi, nie tracąc wakacji tylko na pracę

-zwiedzanie i zobaczenie miejsc, których być może byśmy nigdy nie odwiedzili

– zdobywanie nowych doświadczeń

-budowanie kontaktów zawodowych, które w przyszłości można wykorzystać

– poznawanie nowych ludzi i uczenie się od nich zawodu

Często praca w wakacje bywa dla młodych ludzi lekcją życia, której muszą samodzielnie stawić czoła. Jednak zdobyte doświadczenie zawodowe sprawi, że ten młody człowiek stanie się bardziej otwarty, komunikatywny, silniejszy i samodzielniejszy.

Wielu z nas pamięta swoją pierwszą pracę. Lepszą czy też gorszą, nie istotne. Ważne, że te przeżycia uczą nas pewności siebie i określają drogę którą chcemy pójść w przyszłości . Czasami jest to ślepy zaułek i trzeba pójść inną drogą ale najważniejsze jest się nie bać, szukać samego siebie…Dziś jestem kelnerką, za rok barmanką , ale przecież lubię pracę z dziećmi, więc za rok będę animatorką w Aquaparku dla dzieci.

To wszystko sprawia, że zaczynam widzieć własną ścieżkę kariery zawodowej.